V Indii má nevesta červenú farbu a v Japonsku sa nosí biela na pohreb. Preto neprekvapili ani konsenzuálne výsledky poslednej diskusie na tému „Je svet čierno-biely alebo dúhový?”. Z diskusie vyplynula zhoda na tom, že „ľudia sú príliš pestrofarební na to, aby sme ich vnímali čiernobielo,“ rovnako aj na tom, že by sme mali „byť tolerantní ku všetkým farbám“.
Čo sa stane, ak zmeníme zorné pole a slovíčko farba nahradíme identitou? Čo, ak slovíčko farba zameníme za tradičné či dúhové rodiny? Prestávame tolerovať pestrofarebnosť ľudí?
Predošlá diskusia taktiež ukázala, že spoločne vnímame toleranciu ako „rešpektovanie všetkých farieb života, pokým nespôsobujú utrpenie druhým”. Aké formy spôsobov žitia preto podľa vás ohrozujú funkcie rodiny? Sú to páry rovnakého pohlavia? Či skôr narastajúci konflikt v spoločnosti, ktorý spôsobuje, že sa v tejto krajine necítime príjemne a bezpečne?
Posledné roky sa v celospoločenskej diskusii objavuje pojem tradičnej rodiny, hodnôt tradičnej rodiny či ohrození rodiny. Čo však tento pojem znamená? Je ňou nukleárna rodina (otec, mama a deti)? Môže mať širší význam? Ohrozujú ju iné modely rodín? Alebo to, čo ohrozuje rodinu je nedostatok empatie, nenávisť alebo nedostatok lásky?
Zapojte sa do diskusie a prispejte spoločnému úsiliu nachádzania konsenzu a porozumenia v pestrofarebnom svete. Diskusia je otvorená do 2. augusta.
Prečo si pripojiť Facebook?Odpojiť Facebook účet ×
Prepojením svojho Facebook profilu s konverzáciou máte možnosť prezentovať svoje originálne názory pod vlastným menom. Okrem toho ak sa do konverzácie zapojíte z rôznych zariadení, vždy uvidíte len tie komentáre, o ktorých ste ešte nehlasovali. Facebook nesleduje vaše aktivity na našej stránke. Viac info nájdete tu.